Hokejisti začnú trénovať na štadióne v R. Sobote

Na rimavskosobotskom zimnom štadióne je už pripravená ľadová plocha. Prvý tréning na nej majú absolvovať hráči HKM Rimavská Sobota v utorok 15. augusta. Pre vobraze.sk to uviedol poverený riaditeľ Technických služieb mesta Attila Šimko. „Príprava ľadu trvá dva týždne. Bolo tam čo robiť okolo toho,“ dodal. Skoršie sprevádzkovanie zimného štadióna súvisí so zmluvou medzi mestom a Slovenským zväzom ľadového hokeja o poskytnutí finančných prostriedkov na obnovu infraštruktúry. Tá bola podpísaná pred tromi rokmi. „Inak by sme nerobili takto skoro ľad,“ poznamenal šéf TSM s tým, že vzhľadom na teplé počasie vonku to „veľa energie žerie“. „Kompresory musia ísť na plné obrátky,“ doplnil. Verejnosť bude môcť začať využívať štadión tradične neskôr.

Šimko uviedol, že po skončení minulej sezóny sa urobili niektoré veci na štadióne. Týkalo sa to šatní a spŕch. „Čo tam bolo treba, to sa urobilo ešte na jar,“ podotkol. Naznačil, že fanúšikov domácich a hostí bude treba od seba oddeliť, aby sa nemohli stretnúť. Attila Šimko ďalej uviedol, že financie sú vyčlenené aj na opravu strechy, ktorá sa v priebehu leta zatiaľ neopravovala.

Rimavskosobotskí hokejisti sa premiérovo predstavia v Tipos SHL, čo je druhá najvyššia súťaž. Vlani triumfovali v druhej lige, ktorá predstavuje v hierarchii tretiu najvyššiu súťaž. Soboťania trénovali minulý týždeň na ľade v Detve a od budúceho týždňa začnú s prípravnými zápasmi.

Zdroj: vobraze.sk, foto: vobraze.sk a archív