Giro di Buzitka opäť pripomenula časy jednoprevodových bicyklov

Ako za starých čias, jednoprevodové bicykle opäť našli svoje využitie. Osedlala ich partia zanietencov zo Single Speed Clubu v Rimavskej Sobote. Podmienkou bol práve jednoprevodový bicykel, podľa možností čo najstarší a k tomu najoriginálnejšie oblečenie. Tu tradične najviac vynikli dievčatá. Okrem toho nechýbala dobrá nálada i tímovosť. Išlo už o tretí ročník recesistických pretekov s patrične originálnym názvom Giro di Buzitka. 

Zanietenci na dvoch kolesách si užili víkendové slnečné počasie. V sobotu vyrazili z Hlavného námestia v R. Sobote. Trasa merala 63 kilometrov a tento rok boli ostré preteky o niečo dlhšie ako inokedy. Išlo sa 45 kilometrov súťažne a priemerná rýchlosť prvých pretekárov bola približne 27 kilometrov za hodinu. Ako pre vobraze.sk priblížil zakladateľ akcie a vedúci neformálneho Single Speed Clubu RS Rasťo Maňovský, tento rok nestáli v Buzitke, lebo tam nebola otvorená krčma. „Preto preteky začínali vo Veľkých Dravciach. Chalani odtiaľ išli veľmi rýchlo a dosahovali rýchlosti, ktoré mávame na normálnych bicykloch s prevodmi,“ priblížil s tým, že Giro Di Buzitka odštartovala tohtoročnú sezónu. Najbližšie ich čaká 10. júla Tour de Poltár a septembrové preteky Paríš-rúbeš Gemerom. 

„Tešíme sa na najbližšie preteky a pozývame na akciu aj ďalších pretekárov, ktorí si chcú užiť jedinečnú atmosféru,“ avizuje Maňovský. Okrem recesistických pretekov organizátori pripomínajú aj možnosti pekných cyklistických okruhov, ktoré okres Rimavská Sobota ponúka. Smer na Dolné Zahorany patrí k tým s miernym stúpaním a krásnym výhľadom zo sedla bicykla na okolitú prírodu. 

Ak vás akcia oslovila, pozrite sa, čo zažili cyklisti minulý rok na pretekoch Tour De Poltár.

TOUR de Poltár 2021, alebo ďalšia akcia recesistov zo Single Speed Clubu RS

Zdroj: vobraze.sk, foto: účastníci pretekov