V R. Sobote otvorili obálky na posty riaditeľov dvoch základných škôl

Zľava: riaditeľka ZŠ P. Dobšinského Erika Demková a dlhoročný riaditeľ ZUŠ v R. Sobote Marián Lacko

V Rimavskej Sobote samospráva hľadala riaditeľov dvoch škôl, vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, ZŠ P. Dobšinského i v Základnej umeleckej škole. Výberové konanie bolo vypísané záverom päťročného funkčného obdobia riaditeľov. Ako pre vobraze.sk priblížila vedúca odboru školstva, mládeže a športu na mestskom úrade Renata Adorjánová, termín podávania prihlášok uplynul, výberové konanie prebieha a došlo už aj k otvoreniu obálok.

„Na každej škole bola iba jedna obálka a záujem prejavili iba terajší riaditelia,“ povedala vedúca. Výberové konanie bude pokračovať prezentáciou jednotlivých kandidátov o ich plánoch či zámeroch v školách. Ozrejmila, že zastávať pozíciu riaditeľa je veľkou zodpovednosťou, čo podľa nej odrádza iných kandidátov. „Ľudia vôbec nemajú kvôli tomu záujem,“ dodala Adorjánová. 

Funkciu riaditeľky ZŠ P. Dobšinského v R. Sobote zastáva Edika Demková, v školstve pôsobí dlhé roky a riaditeľkou školy je prvé funkčné obdobie. Dlhoročným riaditeľom ZUŠ v R. Sobote je Marián Lacko, ktorý v tejto funkcii pôsobí 20 rokov. Je oceňovaný divadelník a zakladateľ či organizátor Letného tábora umenia a výtvarníkov, LETAVY. 

Zdroj: vobraze.sk