VK Iskra Hnúšťa bude účinkovať v prvej lige žien

VK Iskra Hnúšťa hral naposledy prvú ligu žien v sezóne 2021/2022

VK Iskra Hnúšťa bude mať v novej sezóne družstvo žien, ktoré sa predstaví v prvej lige vo volejbale. „Naše hráčky o to prejavili záujem a je medzi nimi aj Lucia Hanušová z Rimavskej Soboty. Tri hráčky sú vekom juniorky a ostatné ženy. Dali sme si podmienky a dohodli sme sa. V Hnúšti sa bude hrať prvá liga žien a vítam to. Rozhodnutie padlo na zasadnutí nášho výboru,“ uviedol pre vobraze.sk športový riaditeľ VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský. Ako podotkol, prvoligová súťaž by mala mať celoštátny formát, ako tomu bolo aj v uplynulom ročníku. Avizuje, že družstvo povedie tréner Igor Pasiar s asistentkou Miroslavou Szőkeovou, ktorí postúpili s kadetkami Iskry z druhej do prvej triedy. „Viedli kadetky a teraz budú mať ženy,“ dodal. Do súťažného kolotoča sa majú vrátiť hráčky Ivana Belicová, Tereza Fekiačová (Štefániková), Nela Michalková či Lea Javorová.

script async=““ src=“https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js“>

Štefan Majeský ozrejmil, že Iskra Hnúšťa bude okrem toho zápoliť v prvej triede kadetiek a naďalej bude mať družstvo mladších žiačok. „Ako aj mladšie žiačky v trojkovom i štvorkovom volejbale,“ doplnil.

Ema Boľfová

Medzi opory družstva žien by mala patriť talentovaná Ema Boľfová. Tá bola v nedávno skončenom ročníku kapitánkou kadetského tímu Hnúšte v druhej triede, ale v jeho priebehu zamierila na hosťovanie do MŠK Žiar nad Hronom. Žiarske farby hájila v nadstavbovej časti prvej triedy. Volejbalistky MŠK kraľovali v súťaži, utrpeli len jednu prehru. Boľfová si tak prebrala zlatú medailu za prvenstvo tímu v oblasti Stred a zahrala si následne na majstrovstvách Slovenska kadetiek. Ich dejiskom bolo v máji Nové Mesto nad Váhom. Žiar na nich obsadil šiestu priečku. Na M – SR zápolilo osem tímov.

Hnúšťanky účinkovali v prvej lige žien naposledy v sezóne 2021/2022, teda počas pandémie koronavírusu a vtedajších platných opatrení. Klub sa v priebehu súťaže z nej odhlásil, čo súviselo s úzkym kádrom.

Na Memoriáli D. Gálovej mala vlani Iskra Hnúšťa tím žien

Zdroj: vobraze.sk, foto: archív v obraze.sk a album E. Boľfovej