V gymnáziu opravujú telocvičňu, začali výmenou okien

Telocvičňa Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote dostáva nový šat. Tento týždeň na nej začali meniť okná. Staré a veľké presklené plochy tak nahradia plastové okná v pôvodných otvoroch. Doteraz tam boli umiestnené sklobetónové výplne napevno a nedalo sa vetrať.

Ako pre vobraze.sk uviedla riaditeľka gymnázia Miriam Szántóová, začali výmenou okien a pokračovať budú maľovaním stien či opravou dreveného obloženia stien. Telocvičňu zatiaľ nevyužívajú. Práce by mali potrvať dva týždne a študenti na hodiny telocviku zatiaľ chodia na vonkajšie športoviská alebo v prípade horšieho počasia využívajú zastrešené átrium.

Práce financuje Banskobystrický samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom školy. Na opravu bolo vyčlenených približne 100 tisíc eur. V telocvični pred dvomi rokmi opravili podlahu a robili aj strechu s osvetlením. „Hasili sme, čo bolo potrebné. Najskôr vypadávali parkety, potom zatekala strecha a teraz meníme okná nielen kvôli vzhľadu, ale aj kvôli úspore energií a aj vetraniu,“ povedala riaditeľka Gymnázia Ivana Kraska.

Okná budú zvonku zatemnené a chránené proti rozbitiu sieťou. Na budúci rok by podľa riaditeľky chceli pokračovať zateplením budovy, čo tiež prispeje k úspore energie.

Zdroj: vobraze.sk