Ukončili školský rok, žiakom začali prázdniny

Poďakovaniami rodičov, odovzdaním vysvedčení, kvetov či sladkostí sa skončil školský rok a začali sa prázdniny. Deti sa tešia na dva mesiace voľna, učiteľom začínajú plynúť dovolenky. Napriek tomu bolo ukončenie iné ako po minulé roky. „Končí sa jedna krásna časť – základná škola. Zaznel akord rozlúčky, rozlúčka so základnou školou. Naše deti sme pred rokmi odovzdali do rúk vzdelaných, trpezlivých a obetavých učiteľov,“ spomenula v rodičovskom príhovore Erika Kantorová zo ZŠ Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote. „Deti, ktoré prišli, udali tón, takt, rytmus. Boli ako noty, raz hore, raz dole. Myslíme si, že spoločne ste si zahrali krásnu skladbu,“ poznamenala pred triednou učiteľkou.

Ako každý rok, základné školy opustili deviataci, ich kroky od septembra povedú na stredné školy, na ktoré ich prijali. Mnohí rodičia boli hrdí na svoje deti. „Ako matka som nesmierne vďačná, že moja dcérka mohla chodiť do tejto školy. Bola obklopená láskavými, nápomocnými a profesionálnymi pedagógmi,“ skonštatovala mamička Angelika zo ZŠ P. K. Hostinského.

„Tento školský rok bol dosť hektický a bolo dosť málo aj súťaží. Napriek tomu naši žiaci reprezentovali školu veľmi pekne aj na celoslovenských súťažiach, ale nie na toľkých ako zvykneme,“ priblížil pre vobraze.sk riaditeľ ZŠ M. Tompu Štefan Orosz. Uzavretie školského roka bolo podľa jeho slov veľmi rýchle oproti tým predchádzajúcim rokom. „Celoškolské ukončenie školského roka nebolo. Iba lúčenie deviatakov,“ spomenul riaditeľ a dodal, že žiakom odovzdali vysvedčenia a každý odišiel domov. Potom prišli deviataci aj s rodičmi a na školskom dvore slávnostne zavŕšili školský rok.

Zdroj: vobraze.sk, FOTO: archív Jana Szunyaiová a Štefan Orosz