Študenti obchodnej akadémie sa zabávali na stužkovej + foto

Filip Nosáľ a Adriána Holíková

Študenti 4. A na rimavskosobotskej obchodnej akadémii sa zabávali na stužkovej. Do tejto triedy chodí napríklad mažoretka Adriána Holíková, ktorá má v zbierke medaily z majstrovstiev sveta i Európy, alebo Filip Nosáľ. Ten robí výbornú reklamu škole na súťažiach v rýchlopise. A to jednak na Slovensku, ale presadil sa už tiež na medzinárodnej scéne. Ich spolužiačkou je Laura Dávidová, ktorá získala v chanbare cenné kovy na majstrovstvách sveta i Európy, ako aj nadaná klaviristka Valentína Radičová, či futbalisti Daniel Kotrík a Adam Huľuk. Táto trieda mala stužkovú slávnosť v piatok 4. novembra v školskej jedálni.

„Na stužkovú som sa tešil. Bol som rád, že ju môžeme mať po tých proticovidových opatreniach v normálnej podobe ako prví. Pripravoval som sa na ňu vážne, aj čo sa týka výberu obleku. Dobre som sa na nej zabavil,“ povedal pre vobraze.sk Filip Nosáľ, ktorý mieni ďalej študovať na Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave. „Bola to dobrá stužková. Taká, ako sme si plánovali. Každý zo spolužiakov bol s ňou spokojný. Program bol fajn,“ doplnil s tým, že zábava trvala približne do tretej hodiny. Filip Nosáľ uviedol, že v programe mali aj nezvyčajné a úsmevné fotky z Prahy, ktoré museli študenti „obhájiť“.

„Štyri roky som čakala na našu stužkovú. Bála som sa, či ju budeme mať, keďže v predchádzajúcich rokoch platili tie proticovidové opatrenia. Dosť veľa pre mňa znamená, že sme stužkovú skutočne mali. Naučili sme sa pri príprave programu spolupracovať. Mali sme na to iba pár dní, keďže viacerí z nás boli dva týždne na stáži v Prahe,“ povedala Adriána Holíková. Tá predviedla v programe svoje mažoretkovské schopnosti. Ako priblížila, jeho súčasťou boli i scénky Popoluška či povolania. Nechýbala ani módna prehliadka v podaní chlapcov a mix moderných tancov.

„Myslím si, že sa nám stužková vydarila viac, ako sme očakávali. Všetko do seba celkom dobre zapadlo,“ skonštatovala Adriána Holíková. Viac o jednotlivých maturantoch sa mohli pozvaní hostia dozvedieť z tradičných častušiek. V príhodnom čase zazneli legendárne skladby Aj tak sme frajeri i Stužková. Adriána prezradila, že definitíva o tom, že budú mať stužkovú, padla v druhej polovici septembra.

„Veľmi dobre hodnotím našu stužkovú. Týka sa to aj výzdoby, atmosféry a vôbec všetkého. Bude na čo spomínať. Mám z nej dobré zážitky. Som vďačná, že sme stužkovú mohli mať. Program sa páčil mojej mame i otcovi, označili ho za pekný,“ uviedla Valentína Radičová, ktorá v programe hrala na klavíri.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album D. Brezovickej