Opitý doktor testoval ľudí. Sudca mu už vymeral trest

Okresný súd Rimavská Sobota

Päťdesiatnik Štefan, ktorý počas pandémie ako lekár hromadne testoval ľudí na koronavírus, si vypočul svoj trest. Pred sudcu Okresného súdu Rimavská Sobota sa postavil nedávno. Obvinený je z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako pre vobraze.sk priblížila hovorkyňa Krajského súdu Banská Bystrica Nina Uhrovičová, bol uznaný vinným zo spomínaného prečinu.

„Odsúdil ho na peňažný trest vo výške 1 000 eur a pre prípad, že by bol výkon peňažného trestu úmyselne zmarený mu ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere 4 mesiacov,“ uviedla. Súčasne obvinenému bol podľa nej uložený trest zákazu činnosti poskytovania zdravotnej starostlivosti v trvaní 18 mesiacov. „Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné,“ dodala Uhrovičová.

Incident sa stal v jednom z testovacích miest v Rimavskej Sobote na Sídlisku Západ ešte v roku 2020. Na podguráženého lekára upozornil jeden z členov zdravotníckeho personálu. Privolaná polícia mu namerala výsledok s hodnotou 1,88 promile. Vtedy 54-ročný Štefan stihol spraviť ster viac ako 40-tim osobám. Tých potom opakovane volali na pretestovanie.

Zdroj: vobraze.sk