Okrem nových kotlov majú v škole vymenenú reguláciu i komín

ZŠ P. Dobšinského

Oprava vykurovania na Základnej škole P. Dobšinského v Rimavskej Sobote prebehla za plnej prevádzky a nemala vplyv na chod školy. Vyučovanie tak nemuselo byť prerušené, ako keď prvýkrát došlo k poruche a havarijnému stavu a žiaci museli prejsť na dištančné vzdelávanie. Ako pre vobraze.sk uviedla Erika Demková, riaditeľka školy, oprava kotolne a výmena technológie trvala asi mesiac, do 10. februára. „Nemuseli sme prerušiť vyučovanie ani zavrieť školu. Snažili sme sa, aby bolo nakúrené, keď museli odstavovať a prepájať systémy,“ povedala riaditeľka školy, ktorá má vyše 430 žiakov.

Opravu financovalo mesto. Vyčlenených malo byť viac ako 130 tisíc eur. Kotolňa má podľa Demkovej okrem novej technológie aj novú reguláciu i komín. 

Podľa jej slov nová kotolňa a technológia znížila spotrebu plynu a zvýšila efektivitu vykurovania. Namiesto jedného veľkého kotla sú taraz dva menšie s približne polovičným výkonom. „Kuriči sa naučili zvládnuť obsluhu kotolne a nových zariadení bez problémov. Je viac automatiky a tým pádom menej zásahov obsluhy, no väčšia kontrola možno,“ povedala a dodala, že by mali byť znížené aj emisie. „Starší kotol mal 55 percentnú účinnosť, teraz by to malo byť výrazne viac. Starý kotol je opravený a slúži už len ako záloha,“ podotkla.  

Zdroj: vobraze.sk