O ďalšom využití budovy gymnázia nie je rozhodnuté. Správcom majetku sa stane hnúšťanská SOŠ

O ďalšom využití budovy doterajšieho Gymnázia M. Hrebendu  v Hnúšti zatiaľ nie je rozhodnuté. Pre vobraze.sk to uviedla vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková. „Prvým krokom je vyhlásenie tohto majetku za prebytočný, aby s ním kraj mohol následne nakladať  v zmysle schválenej Stratégie nakladania s nevyužívaným a prebytočným nehnuteľným majetkom. To by sa malo udiať na septembrovom rokovaní Zastupiteľstva BBSK,“ dodala.

Priblížila, že  metodika stratégie je nastavená tak, aby nové riešenie nakladania s opustenými budovami čo najviac zodpovedalo miestnym potrebám. „Odpredaj majetku tretím osobám na súkromné účely musí byť krokom posledným, nevyhnutným, v situácii, kedy už tento majetok nemá potenciál na napĺňanie verejných potrieb,“ uviedla hovorkyňa BBSK.

Podľa jej vyjadrenia stále platí, že ambíciou BBSK je nájsť tejto budove v Hnúšti verejnoprospešné využitie. „V prípade uzatvorenia nájomnej zmluvy bude potenciálny nájomca uhrádzať nájom správcovi majetku, ktorým bude od 1. septembra Stredná odborná škola Hnúšťa,“ dodala Štepáneková.

Prednostka hnúšťanského mestského úradu Oľga Maciaková pre vobraze.sk uviedla, že nevidia reálne sťahovanie Základnej umeleckej školy či Centra voľného času do tejto budovy.

Poslanci Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja na májovom zasadnutí schválili vyradenie Gymnázia M. Hrebendu v Hnúšti zo siete škôl a školských zariadení k 31. augustu tohto roka.

Zdroj: vobraze.sk