Na škole v R. Sobote už opravujú poškodenú strechu

Poškodenú strechu na Strednej odbornej škole technickej a agropotravinárskej (SOŠTAaP) v Rimavskej Sobote už opravujú. Veterná smršť prišla pred mesiacom a na škole bol vyhlásený havarijný stav. Na odstránení následkov škôd začali pracovať hneď na druhý deň. Škoda bola poisťovňou vyčíslená na 100 tisíc eur. Ako ďalej vobraze.sk informovala riaditeľka školy Dagmar Vašová, minulý piatok prišli objednané plechy a začali sa práce s pokládku poškodenej strechy.

Okrem strechy bola podľa nej poškodená fasáda, zatečené triedy i poškodená elektronika. Znehodnotený bol počítač a tlačiareň. „Všetko sa stalo pri búrke, keď strhlo strechu a napršalo do budovy,“ dodala riaditeľka. 

Nasledovalo riaditeľské voľno a strechu potom prikryli fóliou, neskôr firma opravila paropriepustnú fóliu a latovanie. „Polovica strechy bola strhnutá a polovica uvoľnená. Odzadu ostane teraz pôvodná strecha a dopredu pôjde nová strecha. Hotová by mala byť do konca tohto mesiaca,“ poznamenala riaditeľka a dodala, že začiatok školského roka by nemal byť ohrozený.

Zdroj: vobraze.sk