Mladá športovkyňa sa uchádza o grant. Hlasovaním ju môžete podporiť aj vy.

Mladá atlétka Terezka z Rimavskej Soboty sa prebojovala do finále medzi 25 ďalších športovcov na Slovensku. Spolu snimi sa uchádza v rámci grantového programu Slovenského olympíjskeho tímu s názvom UKÁŽ SA! o finančnú pomoc. Jej výška bude závisieť od počtu hlasov a použitá bude na zlepšenie jej atletickej prípravy. Hlasovanie bolo spustené včera a potrvá do 19. septembra. Hlasovať sa dá každý deň, je bezplatné a okrem Facebooku sa dá hlasovať aj cez gmailové konto na tejto linke www.olympic.sk/ukazsa/tereza-nemcova

Študentka Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote má za sebou niekoľko športových úspechov. Je majsterkou Slovenska v halovom viacboji všestrannosti z roku 2019. V tomto roku sa zúčastnila na majstrovstvách Slovenska dorastencov a dorasteniek. Ako pre vobraze.sk prezradila, v súčasnsti ju asi rok trénujú sestry Velďákové a reprezentuje Atletiko Košice. „Naše stretnutie vnímam, ako svetlo na konci tunela. Napriek tomu, že sa atletike venujem iba jeden rok veľmi ma chytila za srdce. Pod dohľadom mojich tréneriek som sa zlepšila a tento rok som sa prebojovala na majstrovstvá Slovenska,“ hovorí Tereza Nemcová, ktorá má do budúcnosti veľké plány a sny.

„Moji rodičia ma k športu viedli už od malička. V prvom ročníku základnej školy som začala navštevovať atletický krúžok, v ktorom som sa pripravovala na súťaže viacboja všestrannosti. Keďže žijem v regióne, kde sa športu nevenuje dostatočne veľká pozornosť a mladí športovci nemajú veľa príležitostí na rozvoj, pri školských súťažiach som aj ostala,“ opisuje v príbehu.

Od škôlky sa venovala tancu, potom chvíľu volejbalu a v súčasnosti aktívne aj viacboju všestrannosti. Terezka je jednou zo spolupracovníčok našej redakcie. Mohli ste už od nej čítať viaceré články.

Strhujúce moderné divadlo Rómeo a Júlia zaujalo stovky divákov + foto a video – vobraze.sk
Vratko Mančuška. Nadaný hudobník z R. Soboty – vobraze.sk

Zdroj: vobraze.sk