Mažoretky si priniesli z majstrovstiev Európy striebro i bronz  

Emília Csanková a Adriana Holíková

Rimavskosobotské mažoretky sa presadili na európskom šampionáte. Duo Adriana Holíková, Emília Csanková obsadilo druhé miesto. Adriana Holíková sa okrem toho umiestnila ako sólistka na tretej priečke. Idú sa pripravovať na majstrovstvá sveta.

Majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe sa konali od 22. do 26. júna v chorvátskom Zadare. Európskeho šampionátu sa zúčastnilo spolu 4000 najlepších mažoretiek z dvanástich štátov. V priebehu piatich dní sa súťažilo vo vekových kategóriách (kadet, junior, senior) s náčiním ( baton, pom-póm, flag, mace) vo veľkých a malých formáciách.

Slovenskú republiku a Rimavskú Sobotu reprezentovali mažoretky Estrella vo vekovej kategórii senior s náčiním mace (žezlo) – Adriana Holíková, Emília Csanková. Prípravu na reprezentáciu sme brali naozaj poctivo, trénovali sme každý deň, sviatok, prázdniny, víkendy.

Motivácia našich dievčat bola vysoká, pretože byť členom reprezentácie je sen každej mažoretky a nám sa znovu splnil. Estrelly na ME súťažili v kategórii sólo a duo mace. Naša dlhá a náročná príprava priniesla top výsledky:

I. VICEMAJSTER EURÓPY – SENIOR – DUO – MACE ( Adriana Holíková, Emília Csanková)

II. VICEMAJSTER EURÓPY – SENIOR – SÓLO – MACE (Adriana Holíková)

Za uvedené choreografie sme získali nominácie na majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe, ktoré sa uskutočnia od 21. do 24. septembra v Záhrebe. Po krátkej prestávke budeme trénovať aj v lete, aby sme na svetovom šampionáte dosiahli čím vyššie priečky, alebo minimálne obhájili získané medaily z ME.

Zdroj: Ivana Pivarníková, CVČ Relax R. Sobota