Materská škola I. Hatvaniho má novú riaditeľku

Novou riaditeľkou Materskej školy na Ulici I. Hatvaniho v Rimavskej Sobote je od začiatku tohto roka Aneta Ruszóová. Pre vobraze.sk to uviedla poverená vedúca odboru školstva, mládeže a športu na rimavskosobotskom mestskom úrade Karina Kochanová. Ako doplnila, do výberového konania sa prihlásila jedna uchádzačka.

„Výberové konanie sa uskutočnilo v priebehu decembra a rada školy navrhla vymenovať Anetu Ruszóovú za riaditeľku, čo sa aj stalo. Do funkcie nastúpila od prvého januára. V tejto materskej škole pracovala 21 rokov, jeden rok pôsobila v inej škole a od septembra prebiehajúceho školského roka sa vrátila naspäť,“ priblížila Kochanová s tým, že predchádzajúca riaditeľka Eva Juhászová skončila na tomto poste 31. decembra 2022. „Odišla do dôchodku,“ dodala poverená vedúca odboru školstva.

Výberové konanie bolo vyhlásené aj na obsadenie funkcie riaditeľky Materskej školy na Ulici P. Dobšinského. „Opakovane sa však do neho nikto neprihlásil. Stále tak poverujeme vedením školy na šesť mesiacov predchádzajúcu riaditeľku Andreu Ternóczku, ktorej skončilo funkčné obdobie. Do výberových konaní, ktoré sme vypísali, sa neprihlásila,“ povedala Karina Kochanová.

MŠ Hatvaniho sa špecializuje aj na starostlivosť o deti so zdravotným znevýhodnením

Zdroj: vobraze.sk