Ambiciózna Slávka miluje adrenalín aj mimo javiska

Slávka Nagyová je osemnásťročná tanečníčka z Bakty, ktorú umenie tanca lákalo odmalička. Aktívne sa mu však venuje od svojich dvanástich rokov, vtedy začala opäť pravidelne navštevovať Základnú umeleckú školu v Rimavskej Sobote. Študuje na Súkromnom konzervatóriu v Košiciach, bola to jej vysnívaná škola. Spočiatku bol jej vášňou hip – hop, v súčasnosti nepohrdne ani modernými a inými tancami.

Za svoj vzor považuje americkú tanečnicu a herečku Jade Chynoweth. Tá ju v roku 2016 inšpirovala, aby s tancom začala. Slávku Nagyovú veľmi motivovala Júlia Dobrocká, ktorá v rimavskosobotskej ZUŠ vyučuje tanečný odbor.

„Julka Dobrocká mi vždy s láskou pomohla a podporovala ma. Som jej vďačná a s veľkým srdcom jej odkazujem, že jej ďakujem za skvelé necelé štyri roky v ZUŠ. Je skvelou tanečníčkou a dúfam, že si opäť nájdeme čas na spoločné tancovanie,“ zaspomínala si pre vobraze.sk Slávka Nagyová na svoju učiteľku tanca. Cení si možnosť tancovať na koncerte skupiny Maduar pred tromi rokmi. Covidové obdobie jej spríjemnili online tréningy s tanečnou skupinou Old School Brothers.

Slávka Nagyová

Vo voľnom čase Slávka športuje, hrá bedminton, volejbal, alebo behá či lyžuje sa. Šport berie ako formu oddychu. Adrenalín, ktorý pociťuje na javisku, miluje aj mimo neho. Lásku k motorkám zdieľa spolu so svojím ocinom. „Vôňa benzínu, rev z výfuku, pískanie pneumatík, dostatok koní a rýchlosť sú moja krvná skupina. Mám jednoducho rada adrenalín,“ poznamenala Slávka Nagyová, ktorá si momentálne robí vodičský preukaz na motorku a aj na auto.

Od septembra nastúpi do maturitného ročníka. Čaká ju aj výber vysokej školy. O ďalšej budúcnosti nemá ešte celkom jasno. Vie však, že umenie a tanec budú vždy jej súčasťou. „Budem sa snažiť venovať veľa svojho času tvorbe tanečných videí, štúdiu a umeniu ako takému. Snáď sa mi podarí dohnať tieto tri roky bez vystúpení, ktoré som veľmi obľubovala, pretože na nich som sa naučila pre seba to najdôležitejšie. A to veriť si. “ Plánuje sa vzdelávať v oblasti ekológie a svoje názory o životnom prostredí by chcela ďalej šíriť.

Slávka Nagyová
Talentovaná Soboťanka Magdaléna ide študovať muzikálové herectvo

Zdroj: Kornélia Štolcová, foto: album S. Nagyovej