Zimný štadión sprístupnia pre hokejistov

Foto: archiv

Na rimavskosobotskom zimnom štadióne finišujú s prípravou ľadovej plochy na novú sezónu. „Ľad je už urobený. Čakáme ešte jeden – dva dni, kým úplne stvrdne. Prakticky je však už pripravený,“ povedal pre vobraze.sk riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto.

„Strašne to teraz musíme chladiť, lebo vonku je 35 stupňov Celzia. Ale máme zmluvu so Slovenským zväzom ľadového hokeja v súvislosti s tými sedačkami, ktoré sa na štadióne robili a musíme otvoriť v auguste,“ dodal. Ako naznačil, od štvrtka by zimný štadión mali začať využívať hokejisti. V sobotu 20. augusta sa na ňom uskutoční turnaj. Podľa slov šéfa TSM bude môcť verejnosť využívať zimný štadión niekedy od októbra.

Tibor Barto ďalej uviedol, že opravili ďalšiu časť strechy na štadióne, no budú v tom pokračovať aj počas prevádzky. „Strecha je poskladaná z kaziet, je ich tam neskutočne veľa a tie sa uvoľňujú. Prebieha tam hnilobný proces. Je to staré drevo, ktoré namoklo a bolo vo vlhkom prostredí. Strecha má pomaly štyridsať rokov. Nie je to také, že by to vadilo prevádzke, ale budeme sa tým zapodievať,“ priblížil s tým, že kazety vymieňajú. Ako poznamenal, odsávanie sa na štadióne zrealizovalo minulý rok. Podľa vyjadrenia Barta zatiaľ nie je ten stav taký, že by strecha napríklad premokala. „Najrozumnejšie by bolo kompletne celú strechu riešiť, len to je veľká investícia. Bude sa to musieť naplánovať,“ avizuje šéf TSM.

Zdroj: vobraze.sk, foto: archív vobraze.sk