Novým zástupcom starostky Klenovca sa stal Struhár. Nahradil na tomto poste Zvarovú

Pavel Struhár ml. a Stanislava Zvarová

Pavel Struhár mladší sa stal novým zástupcom starostky Klenovca Kataríny Pribilincovej. Obecné zastupiteľstvo zobralo na vedomie, že ho od začiatku novembra poverila touto funkciou. „Prijal som túto funkciu s rešpektom a uvedomujem si zodpovednosť, ktorá je s ňou spojená. Situácia sa v našej obci vyvinula tak, ako sa vyvinula. Je aj na škodu veci, že sa moja predchodkyňa vzdala funkcie zástupkyne starostky,“ povedal pre vobraze.sk Pavel Struhár ml.  V minuloročných komunálnych voľbách získal tento odborný konzultant spomedzi poslancov druhý najvyšší počet hlasov v obci. Kandidoval za stranu Smer – SD. Obecným poslancom je druhé volebné obdobie. Jeho otec Pavel Struhár st. bol v minulosti klenovským starostom.

Po vlaňajších komunálnych voľbách si nová starostka Pribilincová vybrala za svoju zástupkyňu Stanislavu Zvarovú. Tá sa však počas septembrového rokovania obecného zastupiteľstva vzdala funkcie vicestarostky. „Nechcela by som rozoberať dôvody,“ reagovala pre vobraze.sk poslankyňa Stanislava Zvarová, ktorá je kultúrno – osvetovou pracovníčkou. Pred rokom získala v komunálnych voľbách spomedzi klenovských poslancov najviac hlasov, kandidovala za stranu Smer – SD.

Obecné zastupiteľstvo v Klenovci tvorí deväť volených zástupcov občanov. Katarína Pribilincová je starostkou obce prvé volebné obdobie. O dôveru voličov sa uchádzala ako nezávislá kandidátka.

rokovanie klenovského zastupiteľstva

Zdroj: vobraze.sk, foto: reprofoto video klenovec.sk a klenovec.sk