Z TSM v R. Sobote odišiel Slanina. Folkloristu nahradil na vedúcej pozícii futbalista

Z Technických služieb mesta Rimavská Sobota odišiel Jozef Slanina. Pracoval tam približne sedem rokov a zastával funkciu vedúceho športových a rekreačných zariadení. Spadal pod neho napríklad zimný štadión, plaváreň či rekreačný areál Kurinec-Zelená voda. „Rozhodol som sa sám, dostal som ponuku zo súkromného sektoru,“ povedal pre vobraze.sk Jozef Slanina. K zmene došlo koncom minulého mesiaca.

Jozef Slanina na TSM nahradil Jozefa Oštroma. Slanina predtým pracoval niekoľko rokov v Policajnom zbore, bol aj riaditeľom Obvodného oddelenia PZ v Jesenskom. Je dlhoročným folkloristom. Venuje sa mu od svojich pätnástich rokov. V roku 1985 sa stal členom folklórneho súboru Háj a v roku 2018 založili OZ Folklórna skupina Lieščina. Tá sa skladá zo staronových členov i nadšencov folklóru a zaoberajú sa folklórom zo stredného Slovenska a Gemera.
Bratom Jozefa Slaninu je bývalý poslanec mestského zastupiteľstva a herec Roman Slanina, ktorý účinkoval v populárnom seriáli Horná Dolná.

Jozefa Slaninu nahradil na pozícii vedúceho športových a rekreačných zariadení Ján Halaj. Ako ďalej pre vobraze.sk potvrdil poverený riaditeľ TSM Attila Šimko, Slanina odišiel z tejto pozície k termínu 20. októbra na vlastnú žiadosť. „Jeho nástupca Ján Halaj pracoval celé leto so Slaninom už dve sezóny, striedali si služby. Bol jeho zástupcom, takže sa tiež vyzná v problematike a kontinuita by mala zostať zachovaná,“ doplnil Šimko na margo letnej prevádzky rekreačného areálu Kurinec – Zelená voda. Ján Halaj hráva futbal. Je odchovancom MŠK R. Sobota, v prebiehajúcej sezóne háji farby FK Jesenské.

Attila Šimko je dlhoročným pracovníkom TSM a povereným riaditeľom namiesto Tibora Barta. Na post riaditeľa TSM bolo v lete vypísané výberové konanie, no komisia sa zhodla, že ani jedného z kandidátov nepredloží primátorovi na vymenovanie.

Nového riaditeľa na TSM komisia neodporučila

Zdroj: vobraze.sk