Výberová komisia odporučila za riaditeľa TS Igora Daňka

Hnúšťa Mestský úrad

Výberová komisia, ktorá bola zriadená kvôli postu riaditeľa Technických služieb Hnúšťa, odporučila na včerajšom zasadnutí jedného z dvoch kandidátov. Ako pre vobraze.sk priblížil predseda výberovej komisie Marian Petrok, poslanec MsZ Hnúšťa, komisia odporučila kandidáta Igora Daňka z Rimavskej Soboty. V minulosti pôsobil ako riaditeľ obvodného oddelenia PZ v Rimavskej Seči.

“ Teraz musí prebehnúť proces a dostať odporúčanie od primátora a musí ho schváliť zastupiteľstvo,“ priblížil ďalšie kroky výberového konania. Podľa jeho slov sa ho včera zúčastnili obidvaja kandidáti. Okrem Igora Daňka aj Eduard Klembala z Hriňovej.

Komisia bola zložená zo siedmich členov. Piatich poslancov MsZ, primátora a jedného zástupcu zamestnávateľa za odbory.

Riaditeľ Technických služieb mesta Hnúšťa Michal Slatinský bol odvolaný v decembri minulého roka. Poslanci ho odvolali z funkcie na návrh vedenia mesta. To nebolo spokojné s fungovaním a vývojom situácie v príspevkovej organizácii, ako aj s prehlbujúcou sa stratou. Jedným z dôvodov, prečo k tomu podľa návrhu primátora Romana Lebedu došlo, bolo nezvládnutie tvorby stratégie riadenia ľudských zdrojov (personálna oblasť), a to napriek podľa neho aktívnej podpore zo strany zriaďovateľa a zamestnávateľa. Navyše, za 1,5 roka funkcie riaditeľ neprijal žiadne opatrenia v súvislosti so zefektívnením a zoštíhlením prebujnenej organizačnej štruktúry, čo má mimoriadne negatívny dopad na rozpočet mesta.

„Je to trošku divoké a je tu veľa takého, by som povedal, veľa politického boja. Ja som ja a nikto iný. Mrzí ma, čo sa stalo. Práce tam bolo veľa,“ povedal pre vobraze.sk bývalý riaditeľ Michal Slatinský, podľa ktorého sa nedá robiť tak, že niekto diktuje ako majú robiť, alebo čo nemajú robiť.

Riaditeľ skončil k 31. januáru 2022. Vedením TS bol poverený Pavel Polčáni.

Technické služby v Hnúšti stále nemajú riaditeľa. Michal Slatinský označil situáciu za divokú

Zdroj: vobraze.sk