Spustenie kupaliska v Tornali je nepravdepodobné. Nie však vylúčené

Kúpalisko v Tornali čaká rekonštrukcia. Samospráva sa rozhodla ju financovať z vlastných prostriedkov, na etapy. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na prvú etapu výstavby. Podľa slov prednostu tamojšieho mestského úradu Ladislava Nagya má ísť o tri bazény. Popri veľkom bazéne by malo ísť aj o menší relaxačný či detský.

Starý bazén majú zbúrať. „Je v katastrofálnom stave. Má porušený betonóvy skelet a voda z neho uniká,“ priblížil Nagy a dodal, že k tomu priraďujú aj potrebnú infraštruktúru a vyhrievanú vodu tepelnými čerpadlami. „Ak dobre dopadne verejné obstarávanie, tak by sme mohli tento rok začať stavať. Finančné prostriedky pôjdu z rezervného fondu a z prostriedkov mesta. Snažili sme sa získať z regionálneho rozvoja 300-tisíc eur na obnovu, ale bohužiaľ sme to nedostali,“ skonštatoval.

K blížiacej sa letnej sezóne Nagy uviedol, že najpravdepodobnejšie kúpalisko s vodnou nádržou nespustia, ak sa rozbehne rekonštrukcia. „Nebolo by to dôstojné a komfortné, bude to predsa stavenisko. Zatiaľ ten klasický spôsob prevádzkovania preto zrejme nebude možné a je tu aj epidémia. Nechceli by sme, aby sa tam niečo vypomstilo,“ povedal. Ak by sa nezačala, tak podľa Nagya budú uvažovať o spustení jazera ako tomu bolo doteraz, záležať bude od poslancov či situácie celkovo.

Foto: MaSkmedia