V R. Sobote chystajú septembrový jarmok. Na Hlavnom námestí vystúpi Senzus i Beatles Band

V Rimavskej Sobote pripravujú tradičný Gemersko-malohontský jarmok. Konať sa bude 22. a 23. septembra v centre mesta. Spojený bude s výstavou ovocia, zeleniny a ovocných rastlín či zvierat. V piatok dopoludnia má byť vyhodnotená aj súťaž o najkrajší balkón, predzáhradku. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, program popoludní bude prebiehať na Hlavnom námestí a bude pre verejnosť zadarmo, ako aj po minulé roky.

Na poludnie má vystúpiť hudobná skupina Južný vietor, potom bude nasledovať hudobná dielňa Soboťanky Mariky Pákóovej. Odprezentujú sa aj deti z CVČ Relax. Ďalej vystúpi Jozef Mikulec a Magda Ráková s hudobnou skupinou Nostalgia duo. Chýbať nebude ani domáce zoskupenie Bluetrend. Zaspievať však príde aj Delhusa Gjon z Maďarska.

Od 17.30 hod. divákov rozospieva skupina Senzus a po nich príde na rad The Beatles Band. Záver vystúpení má patriť skupine Cico Band & René Rendy.
V sobotu pokračuje jarmok i vystúpenie pre deti a odprezentuje sa tiež Tanečný orchester Rimavská Sobota.

Záujemcovia o jarmočné miesta počas 39. ročníka Gemersko – malohontského jarmoku sa môžu ohlásiť na mestskom úrade, alebo kontaktovať telefónne číslo 047/5604685.

Stánky s rozličným tovarom, ľudovoumeleckými predmetmi, ako aj občerstvenie budú sústredené v centre mesta.

Zdroj: vobraze.sk, foro: rimavskasobota.sk