V Ožďanoch majú novinku. Slúžiť bude už čoskoro pri súťažnom varení guľášu

O obci Ožďany pribudol tento rok drevený amfiteáter – oddychová zóna. Obec tento priestor plánuje využívať na rozličné podujatia. Prvým z nich bude súťaž vo varení guľášu počas podujatia Deň obce. Uskutoční sa už 15. júla. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížil starosta obce Ján Matej, s výstavbou dreveného pódia sa začalo v marci na trávnatom priestranstve pri obecnom úrade. „Nazvali sme to amfiteátrom. Máme tam pódium, lavičky na sedenie a dookola sú postavené drevené altánky. Ľudia sa tam môžu v nepriazni počasia skryť,“ povedal Matej a dodal, že ich čakajú ešte menšie terénne úpravy a v budúcnosti tu chcú spraviť aj park so stromami.

Objekt má rozmery 25×20 metrov a bolo to robené pre približne 130 ľudí. Podľa starostu je stavba hotová na 90 percent a ešte dorábajú navyše aj elektrinu. Priestor by v budúcnosti mohli využívať aj pri iných spoločenských stretnutiach, na začiatku školského roka, či napríklad ako tržnicu.

Na tento projekt obec v roku 2019 získala okolo 65-tisíc eur. Prostriedky sú z projektu Miestnej akčnej skupiny i poľnohospodárskej platobnej agentúry. Z obecných zdrojov podľa Mateja financovali projekt sumou 20-tisíc eur. „Pôvodne na tomto priestranstve mala byť reštaurácia, potom ju ale postavili v Hrnčiarskej Vsi a neskôr pozemok využívali na pernosné kancelárie počas výstavby obchvatu R2 okolo Oždian,“ spomenul Matej. V minulom volebnom období sa pozemok podarilo obci odkúpiť.

Zelenú plochu využívali roky na parkovanie pretekárskych áut počas Oždianskych serpentín. Autá po novom budú môcť využívať priestory nového parkoviska. „V minulosti na malom parkovisku stálo len pár áut, teraz ich tam bolo už desať. Je to pre nich aj komfortnejšie,“ povedal Matej.

Oždiansky guľáš v obci organizujú už 13 krát. Navarený guľáš má hodnotiť odborná porota. Súčasťou podujatia má byť aj koncert skupiny Maduar. Kým nemali drevené prístrešky, využívali pri podujatí

Zdroj: vobraze.sk