V obci Hrachovo investovali do inžinierskych sietí takmer 200-tisíc eur

Obecný úrad Hrachovo

V obci Hrachovo investovali do výstavby inžinierskych sietí na kraji obce takmer 200-tisíc eur. Ide o jednu z najväčších investícií za posledné roky. „Máme tam teraz vodu, plyn aj elektrinu. K dispozícii bolo 17 pozemkov. Desať z nich je už predaných,“ povedal pre vobraze.sk starosta Hrachova Ondrej Knechta, ktorý ako tvrdí, je rád, že sa to konečne podarilo zrealizovať v minulom roku.

„Aj s projektovou prípravou to trvalo takmer tri roky. Je to náročné v tejto dobe. Rozširovanie sietí nechce nikto robiť. Musíte si to spraviť a potom to vezmú do nájmu,“ zdôraznil neľahkú cestu k inžinierskym sieťam.

Investovali z vlastných zdrojov

Predajom pozemkov starosta predpokladá prinavrátenie aspoň časti investície do obecnej kasy. „Akurát by nám to malo vyjsť na investíciu výstavby inžinierských sietí. Na cestu budeme musieť ešte našetriť,“ avizuje starosta obce Hrachovo, ktoré má okolo 840 obyvateľov. Odpredaj pozemkov a postavenie rodinných domov by malo priniesť do obce ďalších obyvateľov.

Predaj niektorých pozemkov v hodnote 24 eur za meter štvorcový podpisoval starosta pred Vianocami. „Záujem malo asi 40 percent ľudí z našej obce, ostatní sú z okolia, aj z Rimavskej Soboty,“ hovorí Knechta a dodáva, že zvyšné vyparcelované pozemky ponúknu v súťaži niekedy vo februári. Ide o lokalitu nad Záhradnou ulicou.

V obci majú tento rok robiť aj asfaltovanie obecných ciest. Financie dostali ešte minulý rok. „Budúci mesiac ideme robiť súťaž,“ avizuje. Podľa slov starostu budú robiť Hradnú cestu od kaštieľa smerom k záhradkám. V obci nedávno dokončili opravu cesty I.triedy.

Dobrá správa pre viacero dedín. Budú opravovať obecné komunikácie

Zdroj: vobraze.sk