Dobrá správa pre viacero dedín. Budú opravovať obecné komunikácie

Zástupcovia viacerých obcí v okrese Rimavská Sobota dostali v uplynulých dňoch a týždňoch dobrú správu. Podporili ich regionálny rozvoj, budú opravovať miestne komunikácie. Medzi podporené obce, ktoré podali žiadosť na ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, patria napríklad Hrachovo, Klenovec, Rimavské Zalužany, Orávka, Ožďany, Bátka, Španie Pole či Večelkovo. Na ministerstve boli niektorí zástupcovia podpisovať zmluvu na dotácie včera. Financie by mali dostať ešte do konca roka. Podľa slov starostu obce Hrachovo Ondreja Knechtu budú robiť Hradnú cestu od kaštieľa smerom k záhradkám. „Je to pekný darček pod vianočný stromček pre obec. Boli sme v zásobníku a potešilo nás, že sme boli tiež podporení,“ povedal pre vobraze.sk Ondrej Knechta. V obci nedávno dokončili opravu cesty I.triedy.

V Klenovci majú opravovať komunikáciu pod názvom Pasiečka. „Finančné prostriedky dostane obec ešte do konca roku 2021. Požadovaná dotácia na základe projektovej dokumentácie bola 135 tisíc eur. Spoluúčasť obce bude 5 percent, čo je vyše 7 tisíc eur (celková investícia bude takmer 143 tisíc eur),“ informuje starostka Kaštanová.

Cestu budú robiť aj v obci Bátka. Podľa slov starostu Petra Hencza, opravia časť chodníkov v dolnej Bátke pri pošte. Získali dotáciu vo výške výške 98 tisíc eur. Podobne sú na tom aj v obci Orávka, kde z dotácie majú robiť obecné cesty. „Sme radi, že boli navýšené prostriedky a podporené aj ďalšie obce v našom okrese. Bez tejto dotácie by sme naše cesty nevedeli opraviť z vlastných prostriedkov,“ povedal starosta Orávky Ján Lichanec. Malo by ísť o opravu vyše 700 metrov obecných komunikácií, kde niektoré nemali asfalt vôbec. „Boli už v zlom stave,“ dodal.

Pravdepodobne jednu z najvyšších súm medzi podporenými obcami dostanú v Ožďanoch. Podľa starostu Jána Mateja budú robiť miestnu komunikáciu na novej IBV v sume približne 250 tisíc eur. Medzi oprávenými žiadosťami boli obce, ktoré patria do najmenej rozvinutých okresov.

Zdroj: vobraze.sk