Doplnené: Pri priehrade v Klenovci horelo, hasiči sú na mieste

Pri vodnej priehrade v Klenovci horí. Ide o budovu, v ktorej sa upravuje pitná voda. Na mieste boli ako prví dobrovoľní hasiči z Klenovca, ktorí hasili požiar z vonku. Po príchode profesionálov pokračujú hasiace práce aj v interiéri budovy pomocou autonómnych dýchacích priestorov.

Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil Ján Sihelský, veliteľ DHZ Klenovec, ide o jednu miestnosť, skladové priestory s chemikáliami. Podľa jeho slov by požiar nemal mať priamy vplyv na úpravu pitnej vody.

Ľudia sú v bezpečnej vzdialenosti a na miesto smeruje aj jednotka z Banskej Bystrice. Budova je v rekonštrukcii. K zraneniu osôb podľa našich informácií nedošlo.

Aktualizované o 15:35 hod.
Hasiči majú požiar pod kontrolou. Na mieste je aj civilná obrana, ekovoz i sanitka z Banskej Bystrice. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol zástupca riaditeľa HaZZ Rimavská Sobota Martin Babic, požiar skladu je už pod kontrolou. „Teraz tam bola prieskumná skupina, pôjdu ešte do strojovne a akonáhle bude všetko vporiadku, môže byť spustená elektrina,“ vysvetlil Babic. Podľa jeho slov k zraneniam nedošlo. Ostatné zložky zavolali preventívne, nakoľko nevedeli, že ako dlho bude trvať hasenie. V sklade boli prípravky na dezinfekciu vody.
Pravdepodobnou príčinou požiaru bolo podľa Babica nedbalostné konanie pri rekonštrukcii skladu. Presnú príčinu objasní zisťovateľ príčiň požiaru.

Zdroj: vobraze.sk, foto: HaZZ Rimavská Sobota