Prázdnu halu po Yure prenajme mesto Hnúšťa na 20 rokov. Má v nej byť výroba

Prázdnu halu po bývalom najväčšom investorovi v Hnúšti, spoločnosti Yura Eltec Corporation, samospráva prenajme ďalšiemu záujemcovi. Je ním spoločnosť Versaco, ktorá je v priemyselnom parku už etablovaná a vo zvyšnej polovici budovy vyrába puklice. S prenájom haly o rozlohe vyše 9510,69 m2 súhlasili hnúšťanskí poslanci na minulotýždňovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Prázdne priestory v hale prenajali od 1. júna na obdobie 20 rokov v hodnote 114-tisíc eur za rok.  

„V najbližších dňoch by sme mali podpísať zmluvu o nájme. Spoločnosť Versaco chcela postaviť  nové priestory. Nebudú však stavať a je aj vhodnejšie, keď vložia prostriedky priamo do výrobného procesu. Z toho , čo viem, by tam mala byť výroba,“ povedal pre vobraze.sk primátor Hnúšte Martin Pliešovský. Ako spomenul, sídlia teraz asi v tretine budovy a prenájmom ďalších priestorov ich rozšíria o zvyšné dve tretiny. Spomenul, že ide o prvý krok, aby tu mohli nájsť prácu ľudia, ktorí zostali na úrade práce či na PN. „Ide hlavne o ženy, ktoré pracovali v Yure a nevyhovuje im dochádzať a majú malé deti,“ hovorí primátor a dodáva, že potrebovali dať halu do prenájmu, aby malo mesto príjem pre Mestskú investičnú spoločnosť.  

Spoločnosť Versaco pôsobí v dlhodobo prenajatých priestoroch, ktoré so súhlasom mesta Hnúšťa zrekonštruovala na vlastné investičné náklady. 

V priestoroch predtým sídlil kórejský investor, ktorý sa v Hnúšti venoval výrobe káblových zväzkov do osobných automobilov. Ku koncu februára ohlásil hromadné prepúšťanie a v ohrození bolo približne 300 pracovníkov. Viac ako polovica pracovníkov prešla z pobočky v Hnúšti do Rimavskej Soboty.  

Zdroj: vobraze.sk