Na Hlavnom námestí opravia dlažbu. Príspevok pôjde aj na kostolnú vežu

Poslanci odsúhlasili financie na opravu poškodenej dlažby na Hlavnom námestí. Peniaze sa majú nájsť aj na vežu kostola svätého Jána Krstiteľa, ktorý je dominantou Hlavného námestia v Rimavskej Sobote. Financie na opravu dlažby vo výške 5 tisíc eur majú byť poskytnuté na základe zmeny rozpočtu mesta, ktorú odobrili poslanci na uplynulom rokovaní.

Dlažba je na viacerých miestach uvoľnená a nestabilná. „Už som niečo dal aj opravovať pred farou a mestským úradom. Pôjde teraz ale o kompletnú opravu, vyčistenie a podlepenie uvoľnených kusov,“ povedal pre vobraze.sk primátor mesta Jozef Šimko. Práce podľa jeho slov priamo zadal stavbárovi, ktorý už pre mesto robil dlažbu pred fontánou, či robil obrubníky na Dobšinského ulici na parkovisku.

Rimavskosobotskí poslanci súhlasili aj s navrhovaným príspevkom na opravu kostolnej veže. Ako primátor spomenul, požiadal ho o to dekan. Ide o sumu 10 tisíc eur a samospráva k tomu bude hľadať zdroje z rezervy primátora. Ako na rokovaní upozornil hlavný kontrolór Mikuláš Csirmaz, v platnosti je VZN mesta, ktoré umožňuje podporu kultúrnych, alebo športových subjektov, ale neumožňuje príspevky do nehnuteľného majetku.

Kostolnú vežu začali rekonštruovať v máji. Ako vtedy pre vobraze.sk priblížil dekan rímskokatolíckej cirkvi v Rimavskej Sobote Rastislav Polák, opravujú kostolnú vežu, na ktorej opadáva omietka. „Ide o priečelie a vežu kostola. Mali by nám to urobiť za päť až šesť týždňov,“ priblížil Polák, podľa ktorého prácam predchádzala aj injektáž. Celkové náklady sú odhadnuté na 95 tisíc eur. Práce realizuje podľa jeho slov firma z R. Soboty.

Dominantu Hlavného námestia v R. Sobote začínajú opravovať

Zdroj: vobraze.sk