Nehôd na diaľnici, akej účastníkom bol viceprimátor, nebýva veľa. Má ťažké zranenia, ale je stabilizovaný

Hromadných reťazových dopravných nehôd, k akej došlo včera na diaľnici R1 pri Banskej Bystrici, nebýva veľa. Ich objasnenie býva častokrát náročné. Polícia je preto v súčasnosti strohá na podrobnosti a okolnosti nehody. Na mieste, kde cestu opravujú cestári sa zrazili štyri autá. Všetky boli pomerne rovnako zničené. Jedno z nich šoféroval viceprimátor Rimavskej Soboty Ladislav Rigó. Z červeného Mitsubishi ho vyberali záchranári na borde a za pomoci chrbticovej dlahy. Potom ho previezli do nemocnice. „Zdravotný stav pacienta je momentálne stabilizovaný,“ informovala vobraze.sk hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Ružena Maťašeje.

Polícia zatiaľ potvrdila, že alkohol nebol zistený u vodičov. Ako ďalej uviedol Mário Bóna z KR PZ Banská Bystica, nezistili ho ani u pravdepodobného vinníka nehody. Viac pritom nekonkretizoval. „Nehoda je v štádiu vyšetrovania. Čaká sa na lekárske správy, ako aj na vypočutie všetkých účastníkov nehody,“ priblížil s tým, že do objasnenia nehody nebudú poskytovať bližšie informácie.

Podľa volania na tiesňovú linku 155 malo dôjsť k reťazovej dopravnej nehode. „Na mieste sa mali nachádzať dve zranené osoby. Vyslaní záchranári ich ošetrili a s úrazom ramena a hrudníka previezli do nemocnice,“ priblížila pre vobraze.sk Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

Zdroj: vobraze.sk, foto: KR PZ Banská Bystrica