Študent obchodnej akadémie patrí k špičke na Slovensku

Na celoslovenskej súťaži v spracovaní informácií na počítači bol horúcim želiezkom rimavskosobotskej obchodnej akadémie na medailové pozície Filip Nosáľ. Svoju zručnosť v rýchlopise potvrdil v Martine – Priekope a obsadil druhé miesto. Je študentom tretieho ročníka. „Som šťastná, že sa takto krásne umiestnil. Súťažil v odpise textu. Dosiahol 3947 čistých úderov za desať minút, mal 99,87 – percentnú presnosť. Za chybu sa odpočítavalo 50 trestných bodov. Bola som s jeho predvedeným výkonom spokojná,“ povedala pre vobraze.sk učiteľka Darina Brezovická z Obchodnej akadémie – Kereskedelmi Akadémia v Rimavskej Sobote.

Podľa jej slov Filip Nosáľ splnil cieľ, ktorý si stanovili. „Bolo ním umiestnenie medzi tromi najlepšími na Slovensku. Keď bude v maturitnom ročníku, máme ešte kam výkonnostne rásť,“ poznamenala Brezovická.

Na celoslovenskú súťaž postúpil Filip Nosáľ z krajského kola, ktoré vyhral. „Dvadsať najlepších študentov postúpilo na celoslovenskú súťaž na základe výkonov, nezohľadňovalo sa regionálne hľadisko. Priebežne figuroval Filip po krajských kolách na piatom mieste. Vravela som mu, že keď sa dostane na celoslovenskom kole do najlepšej trojky, budem šťastná. Posunul sa hore a skončil teda nakoniec druhý. Som na neho pyšná,“ priblížila Brezovická. Ako doplnila, v Martine – Priekope sa predstavilo v jeho disciplíne štrnásť súťažiacich a prvé miesto obsadil študent z bratislavskej školy.

Nielen pod Tatrami patrí Filip Nosáľ k špičke. Presadil sa už aj v medzinárodnom meradle. Pomáha mu hranie hier. „Pri počítači trávim veľa času práve hraním hier, v ktorých musím byť pohotový a využívam tam svoje písacie schopnosti ako nepriamy tréning, “ uviedol vlani pre vobraze.sk Filip Nosáľ.

Študent obchodnej akadémie žiari v strojopise

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB OA – KA R. Sobota, vobraze.sk