Kraj sprístupnil bazén v revúckom gymnáziu aj pre verejnosť

Obyvatelia Revúcej dnes dostali od Banskobystrického samosprávneho kraja predčasný vianočný darček. Bazén v priestoroch miestneho Gymnázia Martina Kukučína, ktorý doposiaľ slúžil len pre vyučovanie telesnej výchovy, bude sprístupnený aj pre verejnosť. S prevádzkou sa počíta aj počas vianočných prázdnin.

Gymnázium Martina Kukučína v Revúcej sa môže ako jedna z mála škôl pochváliť vlastným bazénom. Ten vybudovali spolu so školou v osemdesiatych rokoch a doposiaľ slúžil výhradne pre žiakov a vyučovanie telesnej výchovy. Od dnes, vďaka spolupráci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), mesta Revúca a školy, bude otvorený aj pre verejnosť.

„Som veľmi rád, že dnes sme sa tu stretli, aby sme spoločne obyvateľom Revúcej odovzdali tento predčasný vianočný darček. Aj tu ideme príkladom toho, ako sa veci dajú robiť. Našou dlhodobou ambíciou je športoviská v areáloch krajských stredných škôl sprístupňovať mimo vyučovacích hodín aj verejnosti, aby sme prispeli k rozvoju miestnej komunity a podporili zdravé návyky detí aj dospelých,“ povedal župan Ondrej Lunter.

Prevádzkovanie plavárne je finančne nesmierne náročné a Revúčania doposiaľ za krytým bazénom museli dochádzať do Závadky nad Hronom alebo Rimavskej Soboty. „Ďakujem pánovi županovi, pani riaditeľke i pedagógom, vďaka ktorým mohlo vzniknúť občianske združenie Športový klub Relax GMK, ktoré bude bazén pre verejnosť prevádzkovať. Najprv začne skúšobnou prevádzkou, tri dni v týždni, podľa záujmu verejnosti i podľa kapacít plavčíkov bude postupne otváracie hodiny upravovať. Pre Revúčanov naviac už tento piatok otvárame aj syntetickú ľadovú plochu pre verejné korčuľovanie,“ doplnil primátor Revúcej Július Buchta.

BBSK ako zriaďovateľ školy investoval v roku 2019 do rekonštrukcie vzduchotechniky a školského bazéna takmer 87-tisíc eur, v budúcnosti počíta s prerábkou šatní i spŕch a ďalšími investíciami do jeho skvalitnenia. Tie však budú, samozrejme, závisieť od rozpočtových možností.

„Od roku 2018 sme do obnovy priestorov tohto gymnázia ako župa investovali viac ako 613-tisíc eur, obnovili sme laboratóriá a jazykové učebne, zrekonštruovali hygienické zariadenia, kuchyňu, palubovku v telocvični i šatne. Aj z toho je vidieť, že nám na tomto gymnáziu záleží, že je to kvalitná škola, ktorá má žiakom čo ponúknuť,“ doplnil Ondrej Lunter.

Podľa riaditeľky gymnázia Ivany Ďurďákovej je revúcke gymnázium školou 21. storočia a to nielen vybavením, ale aj prístupom k svojim žiakom. „Naši žiaci tu majú priestor na svoj osobný rozvoj, môžu sa zúčastniť na zahraničných stážach, množstve mimoškolských aktivít či získať jazykové certifikáty,“ uzavrela.

Bežné otváranie hodiny bazéna
pondelok/streda/piatok 15.00 – 18.00 (vstup vždy na každú celú hodinu)

otváranie hodiny počas vianočných prázdnin
27.12., 28.12. a 29.12.2023 doobeda 10.00 – 12.00 a poobede14.00 -16.00
2.1., 3.1. a 4.1.2024 doobeda 10.00 – 12.00 a poobede 14.00 -16.00.

Na Gymnáziu M. Kukučína v Revúcej je možné študovať už len v štvorročnej forme

Zdroj: tlačová správa BBSK – hovorkyňa Lenka Štepáneková (redakčne upravené), foto: Marek Mačica