Jednou stopou do lesíka – Okrem vatry a súťaží si pripomenuli aj výročie sobáša

Motorkári si v lesíku pri Rimavských Zalužanoch prišli na svoje. Okrem spanilej jazdy, koncertov a občerstvenia nechýbalo tento rok ani prekvapenie v podobe výročia svadby.
„Niektrí motorkári prišli stanovať už od stredy. Boli tu stáli, ale aj noví motorkári. Stupňuje sa to každým rokom,“ priblížil pre vobraze.sk jeden z motorkárov na akcii Peter Kršák. Po návrate zo spoločného výjazdu približne 100 motorkárov cez Hnúšťu, Klenovec, Kokavu, Rimavskú Baňu zahrali v lesíku viaceré kapely. Na pódiu sa vystriedali pankové a rockové skupiny s názvami Hranica, Motorscream project, Pexeso, Pseudosapiens, Slice of Bread z Rimavskej Soboty.

Vyvrcholením stretnutia bola sobotná vatra, pri ktorej si uctili pamiatku ľudí, ktorí už nie sú medzi nami. Nechýbalo ani tradičné zapálenie, pomocou výfukov motoriek. Podľa našich informácií na dobrú motorkársku akciu prišli jazdci z celého Slovenska, Čiech a jeden účastník bol aj poliak.

Navarených bolo niekoľko kotlov rôznych guľášov a držiek. O občerstvenie z kotlíkov sa postarali jednotliví kuchári pod vedením šéfkuchárky Lady Bencovej a manželov Machynikovcov. Spestrením dňa boli súťaže v hode kladivom, preťahovaní gurtňou. Zapojili sa ženy aj muži. Nechýbalo ani pretláčanie rukou a pitie piva.

Pútavé vystúpenie mala aj malá 12-ročná Nancy, ktorá oddriftovala viac, ako niektorí bežní motorkári. Svoje umenie a cit na plyne prišla predviesť na štvorkolke. Aj tento rok ju na zraz priniesli manželia a rodičia Milan a Janka Benedikovci (Markusovci) z Rožňavy. Jej otec Milan tento rok pripravil aj prekvapenie a počas akcie si pripomenuli 25 výročie svojej svadby. „V lesíku to má šmrnc a s prekvapením mi pomohli Kršákovci. Vydarilo sa a bolo to mega. Užili sme si to všetci,“ skonštatoval pre vobraze.sk Milan Benedik.

Ako jej to ide, sa presvečíe vo videu a fotkách Jána Čajka. „Robil to veľmi dobre, fotil všetkých ľudí rovnomerne, známych aj neznámych a pomocou jeho fotiek sa potom ľudia radi uvidia na sociálnych sieťach,“ dodal Kršák.

Zdroj: vobraze.sk, FOTO: Ján Čajko