Príslušníka ZVJS po razii obvinili, expertíza potvrdila drogy

Po nedávnej razii na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote skončil s putami na rukách 42-ročný muž. V tomto prípade už padlo obvinenie. Ako pre vobraze.sk potvrdila Petra Friese z tlačového odboru ministerstva vnútra, muž čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti. Počas osobnej a domovej prehliadky u neho zaistili príslušníci úradu látky, o ktorých expertíza KEÚ PZ Slovenská Ľupča potvrdila, že ide o metamfetamín. Podľa Friese ide o jednu bežnú jednotlivú dávku a v prípade sušenej rastliny sa potvrdilo, že ide o rastlinu rodu Cannabis (konopa) v množstve minimálne 34 bežných jednotlivých dávok.

„Vyšetrovateľka odboru boja proti korupcii a organizovanej kriminalite útvaru inšpekcie Úradu inšpekčnej služby obvinila v piatok, 20. augusta, zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 42- ročného príslušníka ZVJS,“ priblížila Friese. Ako doplnila, v prípade preukázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody vo výške troch až desiatich rokov.

Muža zadržali minuly týždeň vo štvrtok. Doplnené: V R. Sobote bola razia, v putách odviedli muža v strednom veku – V obraze

Zdroj: vobraze.sk