Vyčistili lesík pri Kurinci. Lokalitu prezývanú „Barat kut – studňa priateľstva“ + foto

Lesík so studničkou pri Kurinci, kam sa v minulosti chodilo na „piknik,“ dostáva novú podobu. Malá oáza so studničkou uprostred polí bola v uplynulých týždňoch prečistená od kríkov a náletových drevín. Svojho času prezývaná aj ako „Barat kut – studňa priateľstva“ a v 50-60-tych rokoch minulého storočia túto lokalitu verejnosť využívala ako miesto na stretávanie sa v prírode a posedenie s občerstvením.

Ide o mestský pozemok. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížil riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, chodieval tam ešte ako malý chlapec a neskôr tam bývali aj branno-športové hry a ľudí tam vozili autobusom.

Lokalitu nájdete cestou na Kurinec. Pri treťom altánku na cykloceste sa k nej dostanete poľnou cestou, ktorá smeruje na Sabovú pri Rimave. „Je tam studnička, čo bolo výhodou pre ľudí. Nemuseli si tak so sebou nosiť vodu,“ zaspomínal Barto.

Podľa jeho slov sa podarilo vyčistiť aj studničku a voda z nej teraz pekne odteká. Na čistení sa podieľali pracovníci TSM a podľa Barta aj skauti. Aký ďalší zámer má samospráva s touto lokalitou, uviesť nevedel.

Agroris vybuduje oddychové miesto. Hľadá architektonicky zaujímavé riešenie

Zdroj: vobraze.sk