Verejné toalety z Hlavného námestia presunuli na frekventovanejšie miesto

Verejné toalety v centre Rimavskej Soboty boli v uplynulých dňoch z technických príčin zatvorené. Kvôli slabému využitiu ich presunuli do mestskej záhrady. Pani, ktorá sa o toalety starala, vyzbierala niekedy denne len 2 eurá. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, predpokladajú, že toalety v mestskej záhrade budú viac využívané. „Tam je väčší pohyb ako na námestí, kde nebola takmer žiadna návštevnosť. V centre majú ľudia aj reštaurácie a vedia si pomôcť,“ odôvodnil zatvorenie toaliet v bývalej reštaurácii Sultán pod budovou mestského úradu, ktoré boli po uvoľnení pandemických opatrení otvorené začiatkom júna.

Toalety sú mestskej záhrade pri bývalom plážovom kúpalisku, okrem oddychu tam návštevníci chodia aj kvôli aktívnemu športu či detskému ihrisku Žihadielko.

Verejné toalety TSM predtým prevádzkovali v kontajneri za poštou. „Po otvorení tých v Sultáne sme kontajner využívali len príležitostne počas jarmokov a väčších udalostí. Potom bol dlhšiu dobu na dvore TSM. Túto sezónu sme ich ale premiestnili ku bazénom na Kurinec,“ priblížil Barto. Zároveň dodal, že toalety tam nevedeli kvôli chýbajúcim financiám dokončiť. Základy majú hotové od roku 2018 aj spolu s pripojením na kanalizáciu či vodu, ktoré teraz využili.

Zdroj: vobraze.sk