V mestskej záhrade chýba labuť z minulého roka. Pribudne ihrisko K Parku

Takýto čas pred rokom bola labuť už v mestskej záhrade, kde mala uprostred nádrže ostrovček

Rimavskosobotskú mestskú záhradu navštevuje vo voľnom čase čoraz viac ľudí. Okrem ihrísk pre najmenších, cyklistického okruhu a vodnej nádrže má pribudnúť tento rok aj ihrisko K Park. Stalo sa tak vďaka hlasovaniu v súťaži začiatkom tohto roka. Podľa informácií zo samosprávy by sa s realizáciou ihriska malo začať čoskoro. Ide o plochu pri stromoch medzi plavárňou a bývalou plážovou časťou, kde bolo niekedy volejbalové ihrisko. Kauflandpark má obsahovať skate prvky, lezeckú stenu, workoutovú konštrukciu, pingpong či streetball.

Veľkou atrakciou pre rodičov s deťmi bola čierna labuť. Ostala ako jediná zo štyroch labutí, ktoré samospráva zakúpila pred niekoľkými rokmi pri sfunkčnení nádrže. Ako pre vobraze.sk uviedol riaditeľ TSM Tibor Barto, labuť sa stala obeťou líšky a zahynula. Stalo sa tak na dvore TSM, kde zimovala ako po minulé roky. „Mala tu chlievik aj s výbehom, kde sme sa o ňu starali a púšťali ju počas pracovnej doby,“ povedal Barto, podľa ktorého mala dobrú starostlivosť, no líška si ju jedno ráno našla a odhryzla jej hlavu. Zároveň Barto dodal, že sa budú snažiť nájsť náhradu. Kedy to však bude, uviesť nevedel, nakoľko zakúpenie labutí nie je jednoduché a je ich málo.

Mestská záhrada v R. Sobote

Mestskú záhradu navštevuje verejnosť vo zvýšenej miere najmä po uvoľnení protipandemických opatrení a prichádzajúcim jarným počasím. V záhrade je kamerovací systém mestskej polície. „Teraz nám mestská záhrada prekvitá. Sú tam stroje na cvičenie a aj veľa mladých, ktorí ale popíjajú. Pochytali sme tam dosť veľa detí, nemali niektoré ani 15 rokov,“ skonštatoval náčelník mestskej polície Peter Berecz, podľa ktorého zrejme budú musieť kameru nainštalovať aj v blízkosti budúceho ihriska.

Kauflandpark majú postaviť v mestskej záhrade. Pribudnú aj ďalšie prvky na cvičenie

Zdroj: vobraze.sk