DOPLNENÉ: V bývalom internáte na Školskej horelo

V objekte bývalého internátu na Školskej ulici v Rimavskej Sobote dnes podvečer zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru. „Malo by to byť opustené, ale v niektorých izbách sú veci, matrace nahádzané. Na druhom poschodí vyhorela jedna miestnosť. Muž sa nadýchal splodín horenia. Bola tu sanitka a zobrali ho do nemocnice. Požiar je už zlikvidovaný,“ uviedol pre vobraze.sk okresný riaditeľ HaZZ v Rimavskej Sobote Marek Laššák. Ako dodal, na mieste zasahovalo sedem príslušníkov HaZZ s tromi kusmi techniky. Mali k dispozícii rebrík a dve cisterny. K požiaru vyrazili o 17.23 hod.

Laššák informoval, že v tomto roku zasahovali v bývalom internáte približne piaty – šiestykrát. „Väčšinou horia smeti, podpaľujú to. Teraz sa aj jedna osoba nadýchala splodín horenia,“ podotkol. Čo bolo príčinou požiaru, je nateraz podľa neho ťažké povedať. Naznačil, že pravdepodobne za tým bude otvorený oheň, napríklad teda fajčenie, alebo sviečka. „Elektrina tu nie je, plyn tu nie je. Pôjde si to pozrieť zisťovateľ príčin vzniku požiarov,“ povedal okresný riaditeľ.

Doplnené 1. októbra o 10:15 hod. 
Ako riaditeľ OR HaZZ Rimavská Sobota aktulizoval svoje vyjadrenie zo stredy, privolaná sanitka osobu ošetrila, no tá potom prevoz do nemocnice odmietla. Sanitka odišla a bezdomovec tam ostal. 

Zdroj: vobraze.sk