Tornaľský klub abstinentov rozšíril svoju činnosť aj na R. Sobotu. Majú aj infolinku

Klub abstinentov A-klub v Tornali rozšíril svoju činnosť aj do mesta Rimavská Sobota. Pobočku, ktorej zámerom je pomáhať ľuďom so závislosťami, otvorili v sobotu 5. marca v priestoroch budovy Čierny orol na Hlavnom námestí. Plán činnosti sa zameriava hlavne na propagáciu čistého životného štýlu v abstinencii. „Je to prístupné len pre odliečených ľudí abstinentov, ale poskytujeme pomoc aj ľuďom, ktorí nás budú kontaktovať na linke pomoci 0918 850 541,“ priblížil pre vobraze.sk zakladateľ klubu Aladár Káli, ktorý je už roky abstinentom. 

Pobočka s názvom A-klub Rimava v okresnom meste podľa neho vznikla, aby boli bližšie na pomoc ľuďom, ktorí hľadajú cestu von z akejkoľvek závislosti. Zameriavajú sa tak aj na drogovú či gamblingovú závislosť. Klub v R. Sobote má jedenkrát za mesiac edukačný klubový deň a jedenkrát za mesiac klubovú akciu podľa plánu činnosti. Vedúcou klubu bola zvolená ich dlhodobá členka Danka Dibdiaková z Rimavskej Soboty.

A-Klub otvorenie v Rimavskej Sobote
Dlhodobá členka A.Klubu Danka Dibdiaková a zakladateľ klubu Aladár Káli

Otvorili ho v spolupráci s BBSK. „Ešte plánujeme otvoriť klub abstinentov v Revúcej a vo Veľkom Krtíši,“ priblížil Káli. Zároveň pripomenul, že v pláne majú aj zriadenie infocentra, ktoré je realizované cez projekt na ministerstve zdravotníctva. Otvorené by malo byť v lete a pre verejnosť má byť prístupné trikrát do týždňa na pár hodín. 

A-Klub v Tornali pôsobí už vyše sedem rokov. Navštevujú protialkoholickú liečebňu v nemocnici Svet zdravia v Rimavskej Sobote, ako aj odborný liečebný psychiatrický ústav na Prednej Hore. 
Pred pandémiou organizovali aj ples abstinentov. Podľa Káliho by sa k tomuto plesu chceli vrátiť, a ak to umožní pandemická situácia, tak už počas jesene tento rok. 

Zdroj: vobraze.sk, foto: Krisztián Kali