Pozrite si, kam sa Robert Piatrik minulý rok zatúlal s dronom

Pozrite si zostrih nevšedných pohľadov na krásy nášho regiónu. Prinášame vám ich z diene Roberta Piatrika z Rimavskej Soboty, ktorý sa venuje lietaniu a pilotovaniu dronu a má na to aj licenciu. Zo vtáčej perspektívy zachytáva rôzne krásy našej prírody. V krátkom zostrihu koncom roka priniesol viacero záberov z lokalít, ktoré vlani navštívil. Ako pre vobraze.sk priblížil Robert Piatrik, zábery točí pracovne ale aj pre vlastné potešenie, zo záľuby. V priebehu roka sa venuje točeniu videí aj v agrosektore. „Slúži to potom na zisťovanie kvality úrody, aby sa dali lepšie odhadnúť výnosy a do budúcnosti lepšie prispôsobiť prístup k efektívnejšiemu pestovaniu,“ spomenul.

Vo viacerých lokalitách točil však aj turistické atrakcie či prírodné scenérie. Medzi prvými zábermi je strom a polia pri Dolných Zahoranoch, ktoré sú častokrát cyklisticky zaujímavou lokalitou. Na záberoch je Rimavská Sobota, Morské oko na kúpalisku v Tornali či finalista v ankete Strom roka – Hruška z Poltára v časti Zelené. Nechýba ani známa turistická atrakcia Muránsky hrad, o ktorom nám priniesol osobitné video z krásnej jesene plnej farieb.

Zameral sa však aj na menej nápadné dedinky ako ja Polom, Poproč, rybník pri Ožďanoch, Rozhľadňa Maginhrad pri Nižnom Skálniku či nevšedný kostolík pri obci Muľa.

TOUR de Poltár 2021, alebo ďalšia akcia recesistov zo Single Speed Clubu RS
Nechajte sa očariť jeseňou na Muránskom hrade

Zdroj: vobraze.sk