Najrýchlejšie stroje prídu opäť na Boľkovce

Letisko na Boľkovciach bude opäť patriť najrýchlejším autám i motorkám. Stretnú sa tu milovníci benzínu, adrenalínu či krásnych žien. V poradí 4. kolo šprintérskych pretekov, Teatro Power fest – DRAG WARS SK vs.HU, sa uskutoční 2. júla. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol Peter Kovács zo Slovenskej šprintérskej asociácie sú radi, že situácia umožní zorganizovanie pretekov na Boľkovciach. Šampionát šprintov áut a motocyklov sa uskutoční na pristávacej ploche.

Šprinty sa budú merať na 201 metrovej vzdialenosti v rámci slovenského a maďarského majstráku. Spestrením programu bude celodenná MotoTV show, ktorej sa zúčastnia traja kaskadéri na motocykloch. Pestrosť podujatia rozšíri aj zraz jedinečných vozidiel – show & shine, Audio cup – meranie dB audio a výfukov, Abarth 500 Sprint cup, Fiat/Alfa/Lancia meeting + extra „FAL“ street kategória. Minulý rok sa na leteckej dráhe v Boľkovciach predviedli autá s výkonom aj okolo tisíc konských síl, motorky o sile až 500 koní.

Milovníci rýchlych strojov sa tento rok už stretli 30.apríla v Trenčíne, kde prišlo 172 pretekárov z piatich krajín. Začiatkom tohto mesiaca nasledoval spoločný majstrák v Maďarsku – Drag Wars HU vs.SK Šprintérskym centrom sa stalo letisko Kiskunlacháza.

Najbližšiu sobotu organizátori pripravujú už tretie kolo v Trenčíne. Pestrú sezónu majú ukončiť 1.septembra na Slovakia Ringu. „Sme vďační, že podujatie podporujú tradične aj sobotské spoločnosti – generálny partner Teatro, reklamný partner Automax, miestni mediálni partneri a tiež aj mesto Lučenec a spol Slovexpres,“ priblížil Kovács, ktorý je rodákom z Rimavskej Soboty.

vobraze.sk je mediálnym partnerom podujatia.

Fotografa z Tornale zaujala na Power feste biela škodovka. Pod kapotou ukrýva 2,5 liter

Zdroj: vobraze.sk