Na Hlavnom námestí pribudli nové svetlá

Na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote pribudli koncom roka moderné svetelné stĺpy v historickom štýle. Je ich viac ako desať a nahradili niekoľko rokov nefunkčné valcovité osvetlenie, ktorého časť bola z plexiskla a zničili ju vandali. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol Július Szabó, zastupujúci šéf odboru rozvoja mesta, výmenu stihli pracovníci zrealizovať ešte pred Vianocami. Zmluva bola uzatvorená so spoločnosťou ELE-FRID z R. Soboty a výmena stála mestskú kasu 15-tisíc eur.

„Sú vymenené, ale všetky zatiaľ ešte nesvietia,“ priblížil Szabó s tým, že je chyba v pôvodnej kabeláži a pravdepodobne bude niekde preseknutý kábel v jednej vetve. „Teraz je zima. Až na jar to dorobíme. V ceste je aj jeden strom,“ dodal. Ako vyplýva zo zmluvy, stavebné práce zahŕňali demontáž starých stĺpov, dodávka a montáž nových stožiarov a LED svietidiel, elektroinštalačné a stavebné práce, revízia elektrického zariadenia a dodávka materiálu.

Zmodernizované umelé osvetlenie na ihrisku s umelou trávou

Osvetlenie bolo zmodernizované aj na na futbalovom štadióne. Ide o osvetlenie na už existujúcich stĺpoch pri futbalovom ihrisku s umelou trávou. Rekonštrukcia zahŕňala demontáž pôvodných svietidiel, montáž nových, revíziu a digitálne nastavenie ihriska. Súčasťou zákazky v hodnote 30 tis. eur

V R. Sobote vymenia verejné osvetlenie na futbalovom štadióne aj Hlavnom námestí

Zdroj: vobraze.sk