V R. Sobote vypílili desiatky stromov. Po sídliskách i na Kurinci

V noci z 20. na 21. január počas silného vetra zlomilo jeden z ihličnanov na Rimavskej ulici na Sídlisku Západ

V Rimavskej Sobote počas zimnej vegetácie vypílili desiatky stromov. Pracovníci Technických služieb mesta majú rozhodnutie z mestského úradu celkovo na 50 kusov. „Z toho bolo vydaných ešte 16 rozhodnutí z minulej zimy, len sme to nestihli. Urobíme tak túto sezónu,“ priblížil pre vobraze.sk riaditeľ TSM Tibor Barto. Podľa jeho slov ide väčšinou o ihličnaté stromy, ale je tam aj lipa, borovica, vrba či breza. „Väčšinou boli v tesnej blízkosti bytových domov, niektoré majú 30-40 rokov. „Tienili a plieskali ľuďom o okná pri silnejších vetroch,“ povedal. TSM mali pre práce vo väčších výškach požičanú aj vyše 30-metrovú plošinu.

Pílili aj poškodené, či vyvrátené stromy. Prednedávnom počas silného vetra vyvalilo jeden strom na Sídlisku Západ. Stromy pílili aj na Kurinci. Okrem vŕby na móle, aj stromy v rekreačnej oblasti v kempingu, či krivé agáty, ktoré zasahovali nad autobusovú zastávku. Pracovali aj v mestskej záhrade, na Rožňavskej ulici, či na Rimave. „V celom meste prakticky,“ dodal Barto.

Vstup do cintorína v Rimavskej Sobote

Opílené stromy sú aj v cintoríne pri veľkej bráne, kde je alej. „Opílili sme tie, ktoré ohrozovali, a z ktorých opadávali konáre. Po ceste tam chodí veľa ľudí a aj rozlúčkový sprievod. Aby ich neohrozovali, ale to nebolo v rámci výrubu,“ podotkol.

Zdroj: vobraze.sk