Mikuláš bol v MŠ, na koči zavítal do Čerenčian a prešiel sa aj s turistami

Mikuláša videli v uplynulých dňoch na viacerých miestach. Medzi deti prišiel v Materskej škole na Rožňavskej ulici, či na Sidlisku Západ v Rimavskej Sobote. Na koči sa zastavil v Čerenčanoch a videli ho aj s turistami na Burde.

So svojou družinou s anjelom a čertom vzbudili záujem na Rožňavskej ulici, kde prišli dnes dopoludnia. Čakalo ich vyše 70 detí, ktoré postupne vyšli na terasu. Mikuláš prišiel na dvor a doniesol im postupne darčeky.

Do obce Čerenčany zavítal na koči s bielymi Lipicanmi ešte v sobotu. Jeho pohoničom bol Ladislav Tömösváry– jeden zo zakladateľov jazdeckého športu v R. Sobote. Mikuláš rozdával balíčky nielen desiatkam detí, ale aj dôchodcom.

V obecnom rozhlase zneli vianočné pesničky. Ako pre vobraze.sk priblížila starostka obce Zuzana Študencová, išlo o vitamínové balíčky a bolo ich okolo 130. „Mikuláša máme už 13 rokov a balíčky pre dôchodcov dávame druhým rokom. Pomáhali nám aj dobrovoľní hasiči,“ priblížila starostka a dodala, že vitamínové balíčky namiešala miestna lekárnička a obsahovali čaj na imunitu, čaj, C vitamín či vianočné oblátky. Okrem toho rozdali 60 balíčkov plných sladkostí pre deti.

Cestou sa zastavil aj v Materskej škole na Rybárskej v Rimavskej Sobote.

Mikuláš na koči prišiel aj do MŠ Slniečko na Sídlisku Západ v R. Sobote

Zavítal aj do obce Veľký Blh. Navštívil deti v materskej a aj základnej škole. Akciu pre deti zorganizovala obec v spolupráci s miestnym obvodným oddelením Policajného zboru. Mikulášom mal byť policajt Andrej. Záverom si spravili aj spoločnú fotku pri policajnom aute.

Spolu s turistami sa Mikuláš prešiel aj na chatu Burda, kde nechýbal ani sneh a pravá zimná atmosféra.

Mikuláš prišiel dnes podvečer aj do Rimavskej Bani. Veselý sprievod prechádzal obcou od 15:30 hod. Priniesol samozrejme aj sladkosti, asistoval mu anjel a čert.

Rimavská Baňa