Detské ihrisko skončilo pod zámkom

detske ihrisko Rožňavská ulica

Detské ihrisko na Rožňavskej ulici v R. Sobote skončilo oplotené a pod zámkom. Dôvodom oplotenia boli sťažnosti obyvateľov, ktorí opakovane upozorňovali na rušenie nočného kľudu tínedžermi z inej bytovky. Tí sa na ihrisku podľa obyvateľov stretávali často vo večerných hodinách. Požadovali preto dokonca zrušenie alebo presťahovanie ihriska. V jednom bytovom dome časom vznikli dve petície obyvateľov, za zrušenie ale aj za ponechanie ihriska.

Po niekoľkých diskusiách aj s primátorom mesta tak samospráva na návrh poslanca MsZ Roberta Kuvika dala ihrisko oplotiť. „Vyčlenené boli na to financie aj v rozpočte, s ktorými poslanci súhlasili,“ povedal pre vobraze.sk poslanec Kuvik. Ako poznamenal, ihrisko by malo byť uzamykané na noc obyvateľmi najbližšieho bytového domu. Zatiaľ je zamknuté. Podľa zatiaľ stavbe nebola odovzdaná a tak kľúče obyvatelia nedostali. „Uzatvárať ho budú na večer,“ dodal.

Rimavskosobotská samospráva investovala do oplotenia ihriska viac ako 6 tisíc eur. Ako priblížil Július Szabó, zastupujúci šéf odboru rozvoja mesta, išlo o požiadavku obyvateľov, nakoľko tam mládež robila hluk.

Zdroj: vobraze.sk