Fontána v mestskej záhrade mení farby. Rastie pri nej mohutný orech + video

Fontána v Mestskej záhrade v Rimavskej Sobote bola spustená do ďalšej letnej sezóny. Je najnovšou v meste a jej výnimočnosťou je nielen umiestnenie, ale aj to, že mení aj farby. Najkrajšie vyniknú večer. Viditeľné je to v lete po deviatej hodine. Striedajú sa farby a odtiene červenej, fialovej či modrej farby. Fontánu postavili v roku 2019.

Dôležité je jej čistenie, ktoré robia pracovníci TSM niekoľkokrát do týždňa. Má dva okruhy. V strede je „púpava“ a naokolo striekajú trysky. „Zatiaľ ju nechávame fungovať od rána od desiatej hodiny do desiatej hodiny večer. A keď klesne teplota alebo sa zadaždí, tak ju vypíname,“ povedal pre vobraze.sk riaditeľ TSM Tibor Barto. 

V okolí fontány je niekoľko stromov. Najväčší z nich, orech čierny, bol prihlásený do ankety Ekopolisu, Strom roka.

Fontánu postavili v mestskej záhrade neďaleko orechu, ktorý bol prihlásený do ankety Ekopolisu, Strom roka.

Či sa stane oficiálnym finalistom, sa dozvieme budúci mesiac, odkedy bude prebiehať hlasovanie. História parku siaha do prvej polovice 19. storočia, kedy ho založil mestský radca Ferdinand Lenner pod názvom Szechenyiho záhrada a stala sa centrom športových aktivít. V súčasnosti tu nájdete detské ihriská, jazierko bývalej mestskej pláže či bežecký a cyklistický okruh.  Vlani vo vode plávala aj labuť, no tento rok ju tam už nenájdete.

Zdroj: vobraze.sk