V Číži sa pripravujú na sezónu. Bazény už napustili

V prírodných jódových kúpeľoch Číž sa pripravujú na letnú sezónu. V priebehu uplynulých dní napustili vodu do bazénov. Pracovníci kontrolujú jej kvalitu a pripravujú sa na sezónu. V okolí kúpeľného domu prebieha kosenie okolitých priestranstiev a parku. Spustenie sezóny je naplánované na prvého júna.

Na kúpalisku rozšírili areál a zvýšili kapacitu návštevníkov. Pôvodne to bolo 850, po rozšírení areálu je to do tisíc návštevníkov. Pribudnú aj dva nové bufety.

Vstupné do bazénov sa v porovnaní s minulým rokom nezmenilo, zostáva 9 eur, záloha za kľúč od skrinky 2 eura. Deti do troch rokov zdarma, seniori a deti do 15 rokov 6 eur. Suma bola podľa informácií z recepcie navýšená o jedno euro.

Verejnosť tu má k dispozícii plavecký a neplavecký bazén, relaxačný masážny bazén s vodnými tryskami a teplou vodou do 36 stupňov Celzia. Pre deti je tu dlhodobo trojitá šmýkačka i vodné atrakcie.

Bazénový komplex je súčasťou kúpeľov. Jódové-brómové kúpele v obci Číž sú jediné svojho druhu na celom Slovensku a patria medzi vzácne zdroje svojho druhu aj v Európe.

Zdroj: vobraze.sk