Na Hlavnom námestí v R. Sobote varilo vianočnú kapustnicu 16 tímov. Prišiel aj Vidiek+ foto a video

Na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote to v sobotu rozvoniavalo. Vianočnú kapustnicu prišlo navariť 16 tímov. Tvorili ich firmy či inštitúcie. Pohostili svojich klientov i verejnosť. Hodnotiaca komisia chodila medzi tímami a následne ocenila aj prinesené vzorky. Ako pred vyhlásením výsledkov povedali, hodnotili kreativitu stánku, pohostenie, aká tam vládla nálada, ako aj samotnú konzistenciu kapustnice pri varení. Tú zisťovali aj pri samotnom varení, keď navštívili súťažiace stánky a zamiešali kapustnicu vareškou.

Pozrite si atmosféru ktorú svojím objektívom zachytil Štefan Magyar

Tretie najlepšie miesto v hodnotení obsadila Súkromná ZŠ Creative. Druhú najlepšiu kapustnicu navaril tím Tauris a víťazmi sa stali členovia družstva Pizza Západ. Podľa Dávida Sabackého boli radi, že sa mohli zúčastniť tejto súťaže. Ako pre vobraze.sk priblížil, na varení kapustnice sa v ich tíme podieľal každý. Okrem majiteľov pizzérie Aďa, Maťa aj Jaro, Filip, Vlado, Jano, Silvo, Geri, Denis, Marián, Mišel.

Podujatie moderoval Cyril Žolnír. Súčasťou podujatia bolo chytanie kapra, ale aj oceňovanie najlepších športovcov mesta za rok 2022. Hlavným klincom kultúrneho programu bol koncert Vidieku a Jána Kurica. Ako poznamenali niektorí členovia družstiev, kapustnicu rozdali pomerne rýchlo a ľudí to potešilo. Viacerí však za ňu ani len nepoďakovali.

Pozrite si fotogalériu od Ján Čajko a Michal Lichanec