Výletné jazdy vláčika Zbojnícky expres sú naplánované. Opäť pôjde z R. Soboty

Výletné jazdy na starých vagónoch smerom na Zbojská sú naplánované pred blížiacou sa sezónou. Tento rok budú tri a štartovať budú z vlakovej stanice v Rimavskej Sobote. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol predseda OZ Zubačka Zdenko Lopušný, všetky jazdy budú v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom. Retro vagóny bude tento rok ťahať ešte motorový rušeň. Ten nahrádza parnú lokomotívu, ktorá je plánovanej generálnej oprave.

„Držíme sa plánu opráv, aj keď je nás menej a ľudia sa nám rozpŕchli. Rýchlejšie ich ubúda ako pribúda mladých,“ podotkol Lopušný, podľa ktorého robia ako dobrovoľníci a popri zamestnaní. Navyše zmenou grafikonu podľa neho nastali problémy smerom k obsadzovaniu kvalifiovaného personálu na pozície rušňovodič a vlakvedúci. Bolo ich šesť a už sú len traja, čo je denná potreba. Aj to je dôvod, prečo vlastné jazdy zubačkou na tento rok neplánujú. „Sme teraz tak vyťažení, že by sme viac nestíhali,“ podotkol s tým, že je rád, že aspoň s pomocníkmi vo vlaku nie je problém.

Priaznivci nostalgie si podľa plánu jázd prídu na svoje 3. júna, 15. júla a 19. augusta. Zbojnícky expres v spomínané dátumy má vyraziť s unikátnou ozubnicovou traťou na Zbojská, kde je nádherná príroda Čertovej doliny. Zbojnícky expres so sebou vezie aj zbojníkov.

Počas sezóny tisovský vláčik bude ťahať aj Horehronský expres. Ten bude s verejnosťou vyrážať 14. júla a 11. augusta z Brezna cez Červenú Skalu smerom na Mlynky. Trať je zaujímavá Telgártskou sľučkou.

Lístky si môžete rezervovať tu.

Zdroj: vobraze.sk