V R. Sobote začali s rekonštrukciou a výstavbou chodníka na Hostinského ulici. Povedie až na Dúžavskú cestu

Povedie do svetelnej križovatky na Hostinského ulici v R. Sobote, popred okresný úrad, strednú školu až za mesto na rómske Sídlisko Dúžavská cesta. Jeho dĺžka predstavuje viac ako dva kilometre. S dlhoočakávanými prácami na rekonštrukcii a výstavbe novej časti chodníka s osvetlením sa začalo v uplynulých dňoch. Ide o zemné práce spojené s inštaláciou nového elektrického vedenia.

„Chodník sa bude posúvať a rozširovať,“ vysvetlila pre vobraze.sk vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková. V niektorých častiach Hostinského ulice je chodník rozbitý, nedorobený, alebo úplne chýba. Podľa vedúcej odboru rozvoja mesta bude zámková dlažba od svetelnej križovatky až po Strednú odbornú školu technickú a agropotravinársku (SOŠTaAP). Druhá časť od križovatky chýba úplne a tam dôjde k novej výstavbe. Ako Muráriková doplnila, povedie tam nový asfaltový chodník vedľa cesty, ktorý má zabezpečiť bezpečnosť chodcov.

Rimavskosobotská samospráva získala nenávratný finančný príspevok vo výške približne 494-tisíc eur ešte v roku 2020. Projekt má kofinancovať piatimi percentami. Verejné obstarávanie sa však muselo opakovať a s prácami sa začalo až minulý týždeň. „Verejné obstarávanie bolo kontrolované a bolo v poriadku,“ zdôraznila Muráriková a dodala, že verejné obstarávanie pre mesto robila externá firma.

Verejné obstarávanie vyhrala podľa Murárikovej firma Strabag a práce majú byť ukončené do novembra tohto roku.

Zdroj: vobraze.sk