V prípade vraždy v Hajnáčke robila polícia rekonštrukciu

Okresný súd Rimavská Sobota

Vraždu, ktorá sa stala v januári v obci Hajnáčka, polícia naďalej vyšetruje. Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, v prípade vraždy dôchodcu robili v obci rekonštrukciu prípadu a aktuálne prebiehajú znalecké skúmania. „Väzobne je stále stíhaná jedna osoba,“ povedala s tým, že polícia má zaistenú zbraň. Bol ňou drevený kôl.

Telo mŕtveho 86-ročného muža našli 5. januára. Osemdesiatnika z Hajnáčky mal napadnúť dreveným kolom 33-ročný muž z rovnakej obce. Kriminalisti ho vypátrali a zadržali v krátkom čase. „Obvinený bez súhlasu a vedomia majiteľa vošiel do domu. Pri vstupe do domu mal v ruke drevený kôl, ktorým napadol 86-ročného majiteľa. Spôsobil mu zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uviedla polícia v januári. Privolaný lekár na mieste skonštatoval smrť a na miesto bol privolaný súdny znalec, ktorý vykonal súdnu pitvu. Na základe výsledkov zo súdnej pitvy bol prípad kvalifikovaný ako obzvlášť závažný zločin vraždy.

Po spáchaní skutku z miesta činu mal tridsiatnik ujsť. Po jeho zadržaní ho sudca vzal do väzby. V minulosti mal problémy so zákonom. Mal byť v podmienke a na svedomí lúpežné prepadnutie pred pár rokmi.

Zdroj: vobraze.sk