V R. Sobote opravujú viaceré chodníky i dlažbu na Hlavnom námestí

Dnes na Jánošíkovej ulici asfaltujú chodníky a vstupy do bytovky. Na Hlavnom námestí pokračuje oprava dlažby.

V Rimavskej Sobote opravujú vo viacerých lokalitách mesta chodníky. Celkovo ide o viac ako desať lokalít, ktoré odsúhlasili poslanci ešte v lete. Okrem viacerých chodníkov na Cukrovarskej ulici, Malohontskej či Jánošíkovej ulici robia aj chodníky a parkoviská na Dobšinského ulici. Aktuálne stroje dnes asfaltovali Jánošíkou ulicu a včera dokončili Cukrovarskú ulicu. Podľa pracovníkov spoločnosti bola včera práca náročná, nakoľko ide o chodníky, ktoré sú úzke a aj blízko plotu, miestami museli odstaviť aj premávku. Ďalej budú pokračovať druhým chodníkom na Jánošíkovej ulici, neďalekým parkoviskom na Športovej ulici.

Asfaltovanie realizuje spoločnosť Colas Slovakia, bývalé Inžinierske stavby, ktoré už v R. Sobote asfaltovali. Vo výstavbe je aj parkovisko na Športovej ulici či na Sídlisku Západ. Podľa slov primátora Jozefa Šimka musia robiť mierne úpravy v prípade parkovísk, nakoľko popri rieke Rimava je ochranné pásmo, na ktoré upozornili vodohospodári. Dopad to bude mať aj na plánované parkovisko pred ZŠ P. Dobšinského, kde mali požiadavky rodičia o rozšírenie parkoviska pred školou. Ako počas otvorenia školského roka v spomínanej škole uviedol, autá mali parkovať kolmo na cestu, hľadaním nových možností vedenie mesta uvažuje aspoň o treťom pruhu, aby sa zlepšil prístup a parkovanie pri škole na Dobšinského ulici. V rekonštrukcii sú aj chodníky na Šibeničnom vrchu, na Ulici Lieskovej a Veternej.

Poslanci mestského zastupiteľstva koncom mája schválili treťou zmenou rozpočtu financovanie obnovy miestnych komunikácií vo výške 165-tisíc eur. Prijatý bol úver vo výške viac ako 257-tisíc eur s dobou splácania do konca roka 2032. Na Hlavnom námestí pokračuje aj oprava dlažby. Ešte v lete na tento účel vyčlenili poslanci sumu vo výške 5 tisíc eur.

Na zoznam z posledného rokovania koncom augusta pribudli ešte ďalšie ulice. Poslanci najnovšie odsúhlasili ďalšie investície vo výške približne 180 tisíc eur. Hradené majú byť z tohtoročných ziskov a prevádzky v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda.

Rozšírená má byť cesta pre autá a zúžený chodník na Novomeského ulici. Opravený novým asfaltom má byť aj chodník na Daxnerovej ulici, Rybárskej ulici, ako aj vnútrobloky na Sídlisku Západ. Nový chodník má byť na T. Vansovej, oprava sa má týkať z časti aj Tržnej, Fábryho i Kraskovej ulice.

Zdroj: vobraze.sk